top of page

Systémy využívania dažďovej vody v domácnosti 

Prečo využiť daždovú vodu v domácnosti?

Dažďová voda je veľmi mäkká a nevyskytujú sa v nej soli alebo chlór. Priemerná spotreba vody na osobu denne je odhadovaná na ca. 140 litrov. Na všetko sa bežne používa kvalitná pitná voda. Zhruba polovica by sa však dala nahradiť úžitkovou vodu. Ak túto polovičku nahradíme dažďovou vodou nielen že enormne prispejeme ku ekologickému správaniu ale chránime naše spotrebiče pred vodným kameňom a ušetríme za vodné a stočné poplatky. Zníži sa spotreba pracieho prostriedku, nemusí sa používať zmäkčovač vody. Dažďovú vodu vieme využiť v domácnosti na: pranie, splachovanie toaliet, upratovanie alebo umývanie áut.

Systém využívania dažďovej vody v domácnosti DIVER

Diver

Princíp systému DIVER

Dažďová voda zo strechy alebo terasy pretečie cez externý alebo interný filter, čím sa zbaví od všetkých častíc väčších ako 0.5mm. Takto vyčistená dažďová voda sa nazhromaždí v podzemnej nádrži kde vďaka filtrácií, tme a chladu vydrží čerstvá až niekoľko mesiacov. V nádrži sa nachádza ponorné čerpadlo ktoré dopraví vodu do domu alebo inému odbernému miestu. Keď sa vyčerpá nazhromaždená dažďová voda, zabezpečí jednotka ATN100/PEDROLLO automatické doplnenie nádrže pitnou vodou.

 

Jednotka ATN100 / PEDROLLO je umiestnená v pivnici, technickej miestnosti alebo inej nemrznúcej a suchej časti stavby. Jednotka je napojené na elektrickú sieť, a je ovládaná senzorom v nádrži. Ak zaznamená tento senzor pokles vody pod nastavenú úroveň, otvorí elektromagnetický ventil cez ktorý dotečie pitná alebo studničná voda do nádrže. Prítok vody z jednotky do nádrže sa zabezpečuje otvoreným samospádom pomocou rúry DN50, týmto sú dva systémy pitnej a úžitkovej vody od seba fyzicky oddelené a splňaju normu STN EN 1717. Prepojenie medzi nádržou a domom je zabezpečené pomocou potrubia KG DN150. Prechod cez múr odporúčame vybaviť našou vodotesnou priechodkou cez múr ktorú nájdete v príslušenstve. 

 

Tento systém DIVER je možné kedykoľvek v budúcnosti dovybaviť na úroveň plnoautomatického systému McRain ktorý má všetky funkcie spolu s čerpadlom zabudované v jednej centrále.

 • Mimoriadne výkonné ponorné čerpadlo DAB1000 / DAB1200 alebo PEDROLLO MULTITECH

 • Vhodné pre väčšiu vzdialenosť nádrže od domu – výkon dodávaného čerpadla umožňuje umiestniť nádrž do vzdialenosti až 50 m od domu

 • Možnosť použiť filtračnej šachty FL2 alebo externého filtra MAXI PLUS

 • Bezpečnosť prevádzky a vysoký komfort

 • Vysokokvalitné nádrže BlueLine II, FLine alebo NEO s až 35 ročnou zárukou na výrobné vady

 • Všetky nádrže sú pochôdzne alebo prejazdné v závislosti od typu poklopu a zásypu - radi Vám poradíme

 • Osadenie čerpadla v nádrži zabezpečuje jeho bezhlučnú prevádzku pre okolie

 • Samostatný filter na vstupe dažďovej vody a prepad kombinovaný so sifónom

 • Odporúčame pri vodoinštalácií v dome zohľadniť jemný vodárenský filter (0.11) a expanznú nádrž

Systém pozostáva z: Nádrž podľa výberu, filter FL2 alebo MAXI PLUS,  predlžovacie hrdlo VS20 alebo VS60,  poklop TopCover prípadne TwinCover, ponorného čerpadla, jednotky na dopúštanie vody a prípadne priechodky cez stenu 

Systém DIVER sa dá aplikovať na každý druh a veľkosť nádrže NEO, F-Line alebo BlueLineII

od 2748€ s DPH

komplet s nádržou NEO1500

McRain

Systém využívania dažďovej vody v domácnosti McRAIN

Princíp systému McRAIN

Dažďová voda zo strechy alebo terasy pretečie cez externý alebo interný filter, čím sa zbaví od všetkých častíc väčších ako 0.5mm. Takto vyčistená dažďová voda sa nazhromaždí v podzemnej nádrži kde vďaka filtrácií, tme a chladu vydrží čerstvá až niekoľko mesiacov. Centrála McRain ktorá je umiestnená v dome združuje tri komponenty v jednom prístroji: domácu vodáreň, riadiacu jednotku a prepínač na rozvod pitnej vody.

 

V normálnej prevádzke centrály je nasávaná dažďová voda z nádrže a je dodávaná pre všetky spotrebné miesta na ktoré je centrála napojená (napr. práčku, splachovanie WC, polievanie záhrady). V období sucha alebo keď sa nádrž vyprázdni sa systém automaticky prepne na používanie pitnej vody. Zabudovaný filter chráni centrálu pred znečistením z vodovodného potrubia. Centrála má zabudovanú malú medzi-nádrž s ktorá je zásobovaná pitnou vodou, tým sa zabraňuje možnosť vniknutia dažďovej vody do okruhu s pitnou vodou. Centrála spĺňa normu STN EN 1717. S výkonným trojstupňovým rotačným čerpadlom ktoré disponuje automatickým zapínaním a vypínaním včítane manometra je prevádzka plnoautomatická. V nádrži sa nachádza flexibilná sacia sada k odberu čistej dažďovej vody tesne pod hladinou. Pozostáva z: jemného filtra (0,5 mm), plaváka, flexibilnej hadice 1˝ so zabránením spätného chodu vody.

 • Použitie dažďovej vody v dome a záhrade

 • Bezpečnosť prevádzky a vysoký komfort – patrí k najspoľahlivejším zariadeniam svojho druhu

 • Automatické prepnutie na rozvod pitnej vody pri nedostatku dažďovej vody v nádrži

 • Filter umiestnený v zariadení chráni systém pred vniknutím nečistôt

 • Spoľahlivá funkcia plavákového snímača zabezpečuje prepnutie na odber pitnej vody len v prípade nedostatku dažďovej vody

 • Prevádzka celého systému je veľmi tichá vďaka využitiu viacstupňového rotačného čerpadla a hydrauliky na prepínanie medzi dažďovou a pitnou vodou - systém sa nezavzdušňuje

 • Celý systém je možné manuálne prepnúť len na používanie pitnej vody

 • Samostatný filter na sacom potrubí priamo v nádrži + filter na prítokovom potrubí pitnej vody

 • Vysokokvalitné talianske viacstupňové INOX čerpadlo  

 • rôzne veľkostí nádrží: od 0.8m3 - 50m3

 • Všetky nádrže BlueLine II / NEO / FLINE sú pochôdzne alebo prejazdné v závislosti od typu poklopu a zásypu

 • Odporúčame pri vodoinštalácií v dome zohľadniť jemný vodárenský filter (0.11) a expanznú nádrž

Systém pozostáva z: Nádrž podľa výberu, integrovaná filtračná šachta FL2 v hrdle nádrže alebo externý filter MAXI PLUS, predlžovacie hrdlo VS20 alebo VS60,  poklop TopCover, plnoautomatická jednotka McRAIN, nasávacia sada v nádrži, plavákový spínač, odporúčame zakúpiť prechodovú sadu do steny DN110 ktorú nájdete v príslušenstve.

Technické údaje: max.sacia vzdialenosť 12 m - nad 12m je potrebné použiť pomocné čerpadlo v nádrži, max. dopravná výška 36m, max. dopravné množstvo 5000l/hod., výkon motora 800W, Rozmery centrály: výška 550mm, šírka 550mm, hĺbka 320mm. 

Systém McRain sa dá aplikovať na každý druh a veľkosť nádrže NEO, F-Line alebo BlueLineII.

od 3540€ s DPH

komplet s nádržou NEO1500

bottom of page